12.IV klašu izlaidums

Viena klase, tūkstošiem ceļu

"Katrs noslēgums vienlaikus ir arī jauns sākums. Aiz muguras paliek skolas gadi, bet priekšā paveras tūkstošiem ceļu, pa kuriem katrs dosies pretī saviem sapņiem."

20. jūnijā Dobeles Valsts ģimnāzijā svinīgā izlaiduma ceremonijā savu vidusskolas posmu noslēdza 12.IV klase. Šī gada izlaiduma devīze "Viena klase, tūkstošiem ceļu" īpaši precīzi raksturoja mūsu absolventus – trīs gadu laikā viņi izauga par saliedētu, zinošu un mērķtiecīgu kolektīvu, bet tagad katrs dosies savu ceļu, īstenojot savus sapņus un ieceres. Šis izlaidums paliks atmiņā ne vien ar sirsnīgiem pateicības vārdiem un kopā piedzīvotajiem mirkļiem, bet arī ar augstiem akadēmiskajiem sasniegumiem. Absolventu rezultāti ir apliecinājums neatlaidīgam darbam, atbildībai un vēlmei nepārtraukti pilnveidoties.

Mācību gada noslēgumā 12.V programmas skolēnu vidējais vērtējums sasniedza 8,27, bet 12.I programmas skolēnu – 7,72. Īpaši iepriecina tas, ka daudzos mācību priekšmetos klašu vidējie rezultāti pārsniedza astoņu un pat deviņu ballu robežu, apliecinot augstu un stabilu zināšanu līmeni.

Par mūsu absolventu zinātkāri, neatlaidību un spēju domāt pētnieciski liecina arī viņu sasniegumi zinātniski pētnieciskajā darbā. 17. aprīlī, jau 50. reizi, norisinājās Latvijas skolēnu zinātniskās pētniecības darbu valsts konference, kurā Dobeles Valsts ģimnāziju pārstāvēja četri talantīgi jaunieši – 12.V klases skolnieces Natālija Glušaka, Katrīna Legzdiņa un Luīze Gidrevica, kā arī 12.I klases skolnieks Rodrigo Kuzmins.

Dalība valsts konferencē ir nozīmīgs sasniegums ikvienam skolēnam. Tā prasa patstāvīgu darbu, kritisko domāšanu, spēju analizēt un argumentēti aizstāvēt savu pētījumu. Īpašs prieks ir par Natāliju Glušaku, kura Medicīnas un veselības zinātņu nozarē ieguva III pakāpi.

Tas tika pamanīts arī valsts mērogā un par augstiem sasniegumiem mācībās šogad tika novērtēti arī mūsu absolventi Ralfs Čuhnovs un Natālija Glušaka, kuri saņēma Finanšu ministrijas simtgades stipendiju. Savukārt par izcilām sekmēm mācībās un sasniegumiem zinātniski pētnieciskajā darbā Natālijai Glušakai tika piešķirts arī Ministru prezidenta parakstīts Goda raksts. Šie apbalvojumi apliecina, ka zinātkāre, neatlaidība un mērķtiecīgs darbs tiek augstu novērtēti arī valsts līmenī.

Tomēr skolas gadi nav tikai vērtējumi, diplomi un apbalvojumi. Tie ir arī draudzības stāsti, kopīgi izaicinājumi, atbalsts vienam otram un neskaitāmi mirkļi, kas veido un vieno klasi. Izlaiduma dienā skanēja pateicības skolotājiem, vecākiem un ģimenēm – cilvēkiem, kuri bijuši līdzās gan panākumu, gan šaubu un izaicinājumu brīžos.

Šī diena pieder mūsu absolventiem. Viņi ir pierādījuši, ka ar darbu, neatlaidību un ticību saviem spēkiem iespējams sasniegt augstus mērķus. Priekšā katram ir savs ceļš – studijas, pirmās profesionālās izvēles, jauni izaicinājumi un iespējas.

Katrs no šiem ceļiem būs atšķirīgs, taču visus vienos kopīgs sākums – Dobeles Valsts ģimnāzija. Šeit iegūtās zināšanas, vērtības un cilvēki paliks līdzi ikvienam arī tad, kad skolas durvis būs aizvērušās.

Kā klases audzinātāja es no sirds lepojos ar katru no jums. Paldies par trim kopā pavadītajiem gadiem, par uzticēšanos, kopīgajiem pārdzīvojumiem, izaicinājumiem un prieka brīžiem. Lai katrs no jums atrod savu ceļu un nekad nezaudē drosmi sapņot, mācīties un augt. Lai kur dzīve jūs aizvestu, jūs vienmēr paliksiet mana klase.

Ar sirsnīgu lepnumu un pateicību –
jūsu klases audzinātāja Elita Freija

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu