9.B klases ekskursija Saldus-Liepāja

2016.gada 13.oktobrī 9.B klase devās lieliskā piedzīvojumā Saldus- Liepāja.

Ekskursijas sākumā apmeklējām Oskara Kalpaka muzeju "Airītes", kurā gide mums pastāstīja par Oskara Kalpaka gaitām Pirmā pasaules kara laikā, kā arī izstaigājām muzeja apkārtni, kurā aizsardzības ministra A.Bergmaņa vadībā ir izveidota vēsturiska taka. Vēsturē kā mācību priekšmetā stāstītais un redzētais mums noteikti noderēs.

Liepāju nevar iepazīt vienā dienā. Tomēr redzējām daudz- noteikti visu to, ko klases audzinātāja I. Meija bija iepriekš rādījusi bildēs, kā, piemēram, notis ietvēs, piemiņas vietu leģendārajai liepājnieku rokgrupai "Līvi" - Spoku koks, Latvijas lielākās bungas - viens no Liepājas vides dizaina objektiem, kas atgādina, ka Liepāja ir Latvijas mūzikas galvaspilsēta!, Modernās arhitektūras ēku- koncertzāli "Lielais dzintars", Liepājas himnas "Pilsētā, kurā piedzimst vējš" tēlu skulptūras,  Liepājas Universitāti,  Latvijas mūziķu Slavas aleju, pludmali un jūru, jūgenstila namus.

Pabijām  Liepājas muzejā, kur iepazināmies ar patstāvīgo muzeja ekspozīciju, kā arī rokgrupas "Līvi" izstādi. Skanēja "Līvu" dziesmas…., likās, ka paši mūziķi ir muzejā… redzējām dokumentālo filmu,  viņu ģitāras, citus rokgrupas instrumentus un apģērbus.

Visvairāk selfiju noteikti tika uzņemti Liepājas Trīssavienības katedrāles tornī, jo no tā paveras brīnišķīgs skats uz Liepājas panorāmu, koncertzāli "Lielais dzintars", pludmali. Apskatījām katedrāli arī no iekšpuses. Tās īpašā vērtība ir ērģeles, kuras ir lielākās mehāniskās ērģeles pasaulē.

Apmeklējām Karostas cietuma nodarbību, kurā bija gan bailes, gan prieki. Tur  pārliecinājāmies, ka komandā ir spēks. Ja viens cilvēks kļūdās, cieš pārējie. Pārsvarā lielākā daļa nodarbības laikā bija nobijušies, jo cietuma uzraugi tiešām izturējās, kā pret īstiem noziedziniekiem, bija ļoti skarbi. Uz jautājumiem mēs varējām atbildēt tikai ar divām atbildēm: "tieši tā" vai "nebūt nē". Viņi mums lika iet dažādās kamerās, kur bija īstu cietumnieku uzraksti uz sienām. Pēdējie ieslodzītie atstājuši savas piezīmes uz cietuma kameras sienām vēl pavisam nesen - 1997.gadā.

Cietuma  kamerās un gaiteņos vajadzēja stāvēt ar seju pret sienu un rokām aiz muguras, nosaukt savu vārdu, uzvārdu, ar ko nodarbojas, vajadzēja veikt dažādus izaicinošus uzdevumus. Nodarbības beigās mūs pacienāja ar cietumnieku ēdienu un tēju. Fiziski un psiholoģiski visi izturējām!  Gandrīz visi no klases bija priecīgi, jo kaut ko tādu piedzīvojām pirmo un pēdējo reizi.

Šī noteikti bija kārtējā interesantā klases audzinātājas organizētā ekskursija. Ja piedzīvojumam līdzi ir lieliski cilvēki, tad piedzīvojums arī ir lielisks!

Informāciju sagatavoja 9. B klases skolniece Līga Korme, foto-9.b klases audzinātāja I. Meija

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu