Dobeles novada vecāku sapulce

2024./2025. mācību gads ir iesācies ar būtiskām izmaiņām skolēnu zināšanu vērtēšanā, kas veicinātu sistemātisku mācību satura apguvi un stiprinātu spēju apgūto stundās izmantot dzīvē. Līdztekus tam nereti dzirdam, ka skolas atšķirīgi īsteno  skolēnu zināšanu novērtēšanu. Tā kā ģimnāzijā mācās bērni no daudzām novada skolām un ceram, ka tradīcija turpināsies – pie mums mācīsies citās skolās sestās un devītās klases pabeigušie, mums ir svarīgi, lai vecāki savlaicīgi saprastu iespējamās atšķirības vai līdzības, lai zinātu, kā atbalstīt sava bērna rezultatīvu mācīšanos, tāpēc kopā ar Dobeles novada Izglītības pārvaldi nolēmām organizēt visa novada vecāku kopsapulci.

Novada skolas ar e-klases starpniecību aicināja vecākus 18. septembra vakarā piedalīties vēl nebijušā sapulces formātā – vienlaicīgi gan ZOOM platformā, gan klātienē ģimnāzijā. Saņēmām 197 vecāku pieteikumus, no kuriem 36 piedalījās klātienē, pārējie attālināti. Secinājām, ka pieslēdzās skolēnu vecāki no visām Dobeles novada vispārizglītojošajām skolām.

Jau iepriekš vecāki varēja lektorēm uzdot sev interesējošus jautājums, bet bija iespēja tos uzdot arī tieši sapulces laikā.

Sapulcē Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Santa Kazaka izsmeļoši skaidroja galveno interesējošo – Kāpēc skolēni nedrīkst pārrakstīt katru kārtējo pārbaudes darbu, uzlabojot vērtējumu? Kā jaunā vērtēšanas sistēma visās izglītības iestādēs spēs padarīt vienādu konkrētās vērtēšanas balles nozīmīgumu, tādejādi satura apguves līmeni.

Savukārt psiholoģe Iveta Aunīte sniedza trīs galvenos pamatieteikumus vecākiem, lai pēc iespējas labāk atbalstītu savus bērnus mācīšanās procesā – mācīties atkārtojot vismaz 5 reizes (ar vismaz vienu gulētu nakti starp atkārtošanu), jādara tas, kas nepieciešams, pat ar piepūli, pat, ja nepatīk un negribas, un visbeidzot – pienācīgi daudz jāizguļas. Psiholoģe arī norādīja, ka vecāki rāda piemēru savam bērnam un nosaka gan dienas kārtību mājās, gan atbalstu, gan pamudinājums un pozitīvu novērtējumu.

Mēs ceram, ka šāds hibrīdais –vienlaicīgs tehnoloģijās balstīts un klātienes informācijas apmaiņas veids kļūs par efektīvu saziņas variantu, lai ikdienas steigā un pienākumu gūzmā spētu iegūt mērķtiecīgi virzītu informāciju, vecākiem būtu iespēja komunicēt savā starpā un sazināties ar pedagogiem.

Īpašs paldies lektorēm Santai Kazakai un Ivetai Aunītei par saturisko informāciju, Dobeles novada izglītības  pārvaldei un ģimnāzijas tehniskajam personālam par sapulces norises nodrošināšanu!

Direktore Inese Didže

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu