Latvijas simtgades svētku izjūtas ģimnāzijā

Nedēļa pirms Latvijas Republikas proklamēšanas dienas - 18. novembra -  arī Dobeles Valsts ģimnāzijā allaž ir īpašu izjūtu piepildīta. Šogad tās ir jo pacilātas, jo atzīmējam Latvijas simtgadi.

Šajās dienās dziļāka izpratne par mūsu valsts lielākajām vērtībām un bagātībām, savas lomas apzināšanās to saglabāšanā, stiprināšanā un vairošanā,  laba vēlējumi un mīlestības apliecinājumi savai Tēvzemei, novadam, dzimtajām vietām, Latvijas personībām un sev tuvajiem cilvēkiem izpaužas ne tikai telpu svinīgā noformējumā un pie apģērba piespraustās Valsts karoga krāsu lentītēs, bet arī daudzos un dažādos pasākumos, kuros iesaistās mūsu skolēni.

11. novembrī Dobelē norisinājās Lāčplēša dienas pasākumi, kuru kulminācija bija tradicionālais Gaismas gājiens un svinīgs piemiņas brīdis pie Pirmajā pasaules karā un Latvijas brīvības cīņās kritušajiem karavīriem veltītā Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa. Pasākumā piedalījās arī daudzi ģimnāzijasskolēni,viņu vecāki, pedagogi, skolas darbinieki.

Medijpratības pulciņa dalībniece Emīlija Apse (10.BK) sagatavoja fotoieskatu norisēs pie Atbrīvošanas pieminekļa.

***

Lāčplēša dienas svinībās Latvijas Kara muzejā Rīgā piedalījās Dobeles Valsts ģimnāzijas jauktais koris "Sadziedis" diriģenta Raimonda Bulmera vadībā.

-       Kara muzejs jau piekto gadu rīkoja jauniešu koru sadziedāšanos, kurā šogad piedalījās Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Rīgas 1. Valsts ģimnāzijas un Dobeles Valsts ģimnāzijas dziedātāji, - pastāstīja Raimonds Bulmers.

- Sadziedāšanās iniciators ir Āgenskalna Valsts ģimnāzijas kora diriģents Edvīns Dziļums, ļoti aktīvs cilvēks, liels patriots, sadarbībā ar Kara muzeja izglītības un informācijas nodaļas vadītāju Mārtiņu Mitenbergu. Mēs dziedājām gan jauniešu, gan patriotiskas, karavīru, strēlnieku dziesmas, arī no grupas "Menuets" repertuāra. Jauniešiem tie bija spilgti, bagāti iespaidi - redzēt, kā izskatās mūsu valsts galvaspilsēta Lāčplēša dienā, izjust īpašu svinīgumu. Mēs arī aizdedzām svecītes pie Rīgas pils mūra, dziedājām ielās, saņemot klausītāju aplausus un izjūtot īpašu kopību ar cilvēkiem, jo nāca ģimenes, svecītes lika arī krieviski runājoši ļaudis.

Kori uzstāšanās brīdī Kara muzeja pagalmā fotografēja ģimnāzijas direktore Inese Didže, kura atzina: - Paldies kora skolotājam Raimondam Bulmeram un kormeistarei Sandrai Bulmerei, kā arī kora "Sadziedis" jauniešiem par līdzdalību sadziedāšanās pasākumā svētdien vakarā - 11. novembrī Rīgā, Kara muzeja pagalmā. Man bija patiess prieks redzēt savējos pieskandinām Rīgu!

***

Šonedēļ ģimnāzijas kolektīvs saņēmis daudz sirsnīgu apsveikumu Valsts svētkos, arī no tālienes. Sveicienu līdz ar dāvinājumu ģimnāzijai atsūtījis Kanādā, Toronto dzīvojošais Elmārs Bērziņa kungs. Viņa māte Emīlija Legzdaine – Bērziņa ir Dobeles Valsts ģimnāzijas 1933. gada absolvente.

Vēstulē Bērziņa kungs raksta: "Dobeles Valsts ģimnāzija ir teicama mācību iestāde, un tā ir vieta, kur mana māte ieguva daudz dzīves zināšanas, kas it sevišķi noderēja kara gados un bēgļu gaitās. Viņa ir atkārtoti teikusi: "Kas ir galvā, to neviens nevar atņemt!"

***

13. un 14. novembrī norisinājās ikgadējais skolēnu publiskās runas konkurss, kam šogad vadmotīvs bija Ata Kronvalda rakstītais: "Tikai tas, kas savu tēvu zemi pazīst,  var to patiesi mīlēt".

Svētku nedēļas kulminācija ģimnāzijā bija 16. novembrī, kad skolas zālē izskanēja mīlestības pret savu valsti pilni svētku koncerti, tika godināti cilvēki, kuriem piešķirti novada pašvaldības apbalvojumi un atklātas jaunas plāksnītes ar uzvārdiem pie ģimnāzijas Goda sienas "Ģimnāzijas lepnums". Par šīm norisēm plašāk – turpmākajos rakstos.

Sagatavoja un fotografēja laborante Sarmīte Šmite

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu